O naší chovatelské stanici Iluze

Historie

  • Chovatelská stanice Iluze byla založena  v roce 1983. Její název byl vybrán podle rezavé kobylky Iluze, která stála ve stájích Baníku Ostrava, jehož jezdeckého oddílu jsem byla členkou. Krásná, temperamentní Iluze byla bojovnice s velkým srdcem. A přesně takové jsem si přála odchovávat německé ovčáky.
  • S výcvikem jsem začala již dříve, současně s pořízením mého prvního psa Cyruse z Ža-pe. Spolu jsme se účastnili mnoha zkoušek, vč. vrcholových, mnohokrát jsme stáli na „bedně“ na závodech, účastnili jsme se vyřazovacích závodů pro mistrovství republiky. Cyrus byl chovný s nejlepším pětkovým ohodnocením povahy.
    Následovala skvělá fena Chita z Tombaku, se kterou jsem v jejích dvou letech složila zkoušku ZVV3, postupně další zkoušky vč. IPO3 a účastnila jsem se s ní mistrovství republiky v Chodově u Karlových Varů. Chita se naztratila ani na výstavách, kde běhala na předních místech.
  • V té době jsem úspěšně prošla zkouškami rozhodčích Českého Kynologického Svazu a začala jsem posuzovat výkon.
  • Následovali další psi a feny… práce s nima šla mírně stranou, protože jsem se po dobu deseti let plně věnovala výcviku slepeckých a asistenčních psů pro Blindehuneschule Karl-Heinze Ferstla ve Vídni.
  • Zlom v mé dosavadní chovatelské práci nastal s importováním štěněte z německého Wattenscheidu – Baquera aus Wattenscheid.
    Z Baquera vyrostl krásný pes s velkým sebevědomím, ochotou pracovat, složila jsem s ním zkoušky IPO3,SChH2 a FPr.2, v chovu byl využíván nejen mnou, ale hojně i majiteli jiných chovatelských stanic. Ze spojení Selmy v.d. Noriswand a Baquera zůstala v naší ChS Varia od Hradu Drahotouch, vít. třídy, oblastní vítězka, se zkouškama IPO3, IPO-V,VPG1, další Baquerovou dcerou, která ovlivnila můj chov byla Porta Iluze, její dcera Briana Iluze je matkou Hermíny Iluze,krásné feny s výraznou chutí do práce, která má v současné době složenou zkoušku IPO3 a připravuji ji k dalším zkouškám.
  • Mojí snahou bylo a je odchovávat zdravé, sebevědomé psy, snadno cvičitelné, výborného exteriéru.

Policisté z chovatelské stanice Iluze

Vels Iluze sloužil se svým psovodem Romanem Korienekem 10 let u bratislavské Policie jako hlídkový pes, využívaný na obranné práce, vyhledávání pachových stop, předmětů a nábojnic.

Je o něm zmínka v publikaci Systém policejní kynologie, která vyšla na Slovensku

Nástupce Velse, Rex Iluze

Nord Iluze je chovný pes, se svým psovodem Zdeňkem Osobou slouží u  Policie v Hlubočkách

videa z Nordova úspěšného závodu „O pohár starosty města Hranic“, kdy se v obou kategoriích – přepad přes řeku a přepad v parku umístil jako třetí z 22 závodníků

 

 

Vega Iluze, chovná fena,  se svojí psovodkou Mirkou Fruhaufovou, před mateřskými povinnostmi

Zázemí chovatelské stanice Iluze :

Vnitřní kotce

 

Výběhy z kotců:

 

Porodna s vyhřívanou podlahou :

Venkovní výběh pro štěňata :

 

Bezpečné cestování s našimi psy :

bezpečné cestování s našimi psy

Tak si žijeme 🙂